Content Editor

X
יש לכם שאלות? התקשרו אלינו: 04-6905830                     groups@cliff.co.il
  • רשתות חברתיות

טיפוס

 

כן, אני אישה ואני מטפסת על צוקים או במילים אחרות תרשו לי לנפץ לכם כמה מיתוסים על מטפסות.

 

נעים מאוד, מיקי ואני מטפסת על צוקים וקירות, עוד רגע אחגוג יום הולדת 38 ואני אמא חד הורית לילד בן 11.

התחלתי לטפס על צוקים (לא הרים בבקשה לא לבלבל בינם) לפני כמעט 8 שנים וכבר פה אני אשמח לנפץ מיתוס שקשור לנשים וספורט אקסטרים - למרות שאני בזוגיות עם מטפס צוקים מקצועי, לא הוא הסיבה שהתחלתי לטפס והכרתי אותו הרבה אחרי שהתחלתי לטפס.

 

יש מיתוס כזה שאישה שעוסקת בספורט אקסטרים או ספורט שנתפס כ"גברי" (אין חיה כזאת לטעמי) בטח התחילה כי הבן זוג שלה עוסק באותו תחום - אז לא. התחלתי לטפס כי ראיתי תמונה של איש פיצפון תלוי על צוק ענקי וזה הדהים אותי. שאלתי מה זה, כי אפילו לא ידעתי שיש דבר כזה, התשובה הייתה - זה טיפוס צוקים.

באותו שבוע כבר הייתי בקיר טיפוס ושתי דקות לתוך המסלול הראשון ידעתי שאני מכורה.

אחרי חודש שבו אני מקפידה ללכת לקיר פעמיים בשבוע, קניתי נעלי טיפוס ועם הזמן שעבר עוד ועוד ציוד ייעודי לטיפוס על צוקים וקירות.

 

רגע אחרי ששואלים אותי את השאלה, "אה אז התחלת לטפס בגללו"? מגיעה השאלה, "אז את בטח מאוד שרירית כי צריך שרירים לדבר כזה" - אז לא, הלוואי והייתי יותר שרירית ובטח שחזקה. כל אחת (ואחד) יכולה להתחיל לטפס ואין צורך בשרירים חזקים או כוחות על למרות שגם ככה כולנו סופרוומניות ביום יום. כל מה שצריך זה לוותר על ציפורניים ארוכות וללכת לקיר טיפוס או להצטרף למטפסת מנוסה שתיקח אותך לטפס בטבע.

צוק מנרה מאפשר סדנאות טיפוס למתחילים וזאת הזדמנות מעולה להכיר חברות חדשות ולהתחיל ספורט חדש ומיוחד.

 

"אבל זה לא נשי", אז זהו שכן! למה? כי נשים בניגוד לגברים מטפסות באופן יותר טכני ועושות שימוש יותר "חכם" עם הגוף שלהן ונעזרות בטכניקה לפצות על כוח. למעשה כשאישה מטפסת זה נראה כמו ריקוד או ריחוף יפה על קיר או צוק. כדאי לצפות בסרטי טיפוס כדי להבין.. (רגע של פרגון, גם כשמטפס יודע מה הוא עושה זה נראה כמו ריקוד וריחוף על הקיר)

 

"איך יש לך זמן לעסק, ילד ואימונים"? אם יש מנטרה שאני מלמדת את הבן שלי זה "מי שרוצה, עושה".

אני מוצאת את הזמן לאימונים באמצע שבוע, סופ"ש ולוקחת את הבן שלי איתי לחלק מהאימונים כדי שיטפס אם וכשבא לו או יחווה את השהייה בטבע שבטח עדיפה לו מבהייה ממושכת במסכים.

 

"בטח גברים מפחדים ממך כי את עושה ספורט אקסטרים" שיפחדו… גבר שלא מסוגל לקבל אישה חזקה בספורט לא יכול לקבל אישה חזקה, נ ק ו ד ה! ואני חזקה עם או בלי טיפוס. בטיפוס יש המון עבודה על הצד המנטאלי וחיטוב וחיזוק של הנפש לא פחות מהגוף. אני מאוד ממליצה לנשים שמחפשות להעצים את עצמן בכל תחומי החיים להתנסות בטיפוס.

 

"את בטח לא בקטע של טיפוח נכון? בן כזאת" ממש לא, אני מתאפרת ולפעמים אפילו לפני שאני יוצאת לטפס בחוץ עם הבנזוג (עופר שלי, זמן טוב להגיד תודה על הסבלנות), למה? כי אם יהיו תמונות טובות, הרי ברור שאני צריכה להיראות בהן במצב סביר ;) מה שכן, אין לי ציפורניים ולא לק ברגליים או בידיים והאצבעות ברגליים שלי לעולם לא יחזור להיראות נורמליות. אבל מצד שני גם לבלרינות יש כפות רגליים מזעזעות והן נחשבות לעדינות ויפות.והנה בונוס כמה מיתוסים כלליים:

1.      לא אני לא מטפסת על הרים - טיפוס צוקים והרים שונה לחלוטין.

2.      לא, אני לא מתכוונת לטפס על האוורסט - שוב ההבדל בין טיפוס הרים לצוקים.

3.      לא, זה לא דורש כוחות מיוחדים כל אחת ואחד יכולים לטפס.

4.      כן, זה כואב לפעמים, זה קשה לפעמים אבל אם זה לא היה ככה כנראה שזה לא היה מעניין אותי.

5.      לא, מטפסים צוקים לא משוגעים.באופן כללי אלא רק על להיות בטבע.

6.      לא, זה לא מסוכן אם עושים את זה נכון - מוכר מתחומים אחרים? ;)

7.      מטפסים מאבטחים את עצמם עם חבל, רתמה ואצמעי עיגון - לא חוט, כבל וכו'...

 

יש עוד המון מיתוסים לנפץ אבל גם המון מסלולים שמחכים אז במקום לקרוא על טיפוס אני מזמינה את כולכן לבוא ולטפס איתי בצוק מנרה.

 

 

יום אישה שמח וחזק,